Belga Nagydíj Rajtsorrend - Verstappen Indul Az Élről A Belga Nagydíjon - Sportolunk.Sk

A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. Az összetett pontversenyben most is az élen álló 30 éves versenyző mellől csapattársa, a német Nico Rosberg startolhat majd, míg a harmadik rajtkockát Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája szerezte meg. Hamiltonnak ez az idei 10., pályafutása során pedig már a 48. pole pozíciója. A története 900. F1-es nagydíjára készülő Ferrarinak nem sikerült túl jól a belgiumi időmérő: az egy hónappal ezelőtti magyar GP-n győztes, négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel csak a nyolcadik, a műszaki probléma miatt a kvalifikáció második szakaszában megállni kényszerülő finn Kimi Räikkönen pedig csupán a 14. pozícióból vághat majd neki a viadalnak. Az utolsó két rajtkockát ismét az egyelőre változatlanul gyengélkedő McLaren-Hondák foglalják el Jenson Button, Fernando Alonso sorrendben. Érdekesség, hogy a sorozatos motorcserék miatt Alonso 55, Button pedig 50 rajthelyes büntetést kapott csak a mostani hétvégén.

1. Belga Nagydíj: Verstappen a pole pozícióban, Russell a második - Körös Hírcentrum
  2. Rajtsorrend - alon.hu
  3. F1: Belga Nagydíj, a verseny - NSO
  4. BELGA NAGYDÍJ: Hamilton indul az élről | Domina

booking magyarország elérhetőség

A címvédő győzelmét semmi nem veszélyeztette, mögötte Bottas-Verstappen a sorrend. A Ferrari pontot sem szerzett, a Renault viszont nagyot ment. 2020. augusztus 29., 16:07 A Ferrari 6 éve a legrosszabb formáját mutatta, Ricciardo meglepő formát villantott a Belga Nagydíj időmérőjén. 2020. augusztus 28., 16:32 A Mercedes és a Red Bull diktálja a tempót, a Ferrari a 15. hely környékén Spában. 2020. augusztus 28., 10:22 Az amerikai pilóta biztos benne, hogy ez legkésőbb 2021-ben megtörténik. 2019. szeptember 21., 09:11 Juan Manuel Correa a spai verseny hatalmas ütközésében sérült meg. Még vár rá egy fontos lábműtét. Vettel vagy Leclerc? A három kritikus futamból egy lement, a vb már nem lehet tét, de karriereket meghatározó versenyek jönnek a Ferrarinál. Bukótér, az Index Forma-1-es podcastja. 2018. augusztus 28., 08:07 Súlyos pénzekbe kerül Hülkenberg elfékezése. 2018. augusztus 27., 18:18 Két videó bizonyítja, életet mentett a glória. Alonso repülése Grosjean 2012-es rajtbalesetét idézte.

Rajtsorrend - alon.hu

1. Nagy sándor színész felesége
  2. 🕗 Nyitva tartás, Balatonszepezd, Csuki utca 2, érintkezés
  3. Kirin 990 vs exynos 990
  4. A közösségi médiában félrevezetően tálalják a WHO főigazgatójának szavait az oltások terén tapasztalható egyenlőtlenségekről
  5. Hatvan polgármesteri hivatal debrecen
  6. Laminált padló tölgy Lagúna 10mm AC5 X-WAY K411 / Merkury Market
  7. Verstappen indul az élről a Belga Nagydíjon - Sportolunk.sk
  8. Elmosta az eső a Forma-1 Belga Nagydíját | 24.hu
  9. Belga Nagydíj: Verstappen a pole pozícióban, Russell a második - Kárpátalja.ma
  10. Russell megtréfálta Hamiltont, Norris rommá törte az autót az időmérőn | 24.hu
  11. F1: Belga Nagydíj, a verseny - NSO

F1: Belga Nagydíj, a verseny - NSO

Az időjárás elvette tőlünk a szezon egyik legjobban várt futamát, a Belga Nagydíjat. Spa-Francorchampsban egész hétvégén esett az eső, vasárnap fújt a szél is, így hiába volt 15 órára kitűzve a rajt, azt csúsztatták, majd 15:25-kor két kört ugyan megtett a biztonsági autó mögött a mezőny, végül a boxba hajtottak a versenyzők. Többen, például Lando Norris és a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton is arra panaszkodtak, hogy nem látnak semmit, miközben Max Verstappen részéről mehetett volna a futam. 18:17-kor még körözött egy kicsit a mezőny a safety car mögött, de piros zászlóval ismét félbeszakadt a futam. Lando Norris még aludt is egyet: Lando Norris is all of us right now. — ESPN F1 (@ESPNF1) August 29, 2021 Az újraindításnál egyórás időhatárt rendelt el a versenybíróság, és mivel nem javultak az időjárási körülmények, így a biztonsági autó mögött megtett négy kör alapján intették le a futamot, azaz a rajtsorrend végeredménnyé vált, az első tíz helyen zárók pedig a helyezésükért járó világbajnoki pontok felét kapják meg.

© Technológia: A legutóbbi, Belga Nagydíjon már a rajt előtt látni lehetett, hogy vasárnap valódi versenyt biztosan nem látunk, a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) hihetetlen amatőr munkát végzett a hétvége során. Vettelnek kijár egy fair play-díj, az FIA ámokfutása már a szombaton megindult... Amit vasárnap láttunk az rettentően ciki volt az egész F1-re nézve... Russell ismét bizonyította, hogy az új generáció egyik legjobbja A Microsoft és a partnerei kompenzációt kaphatnak, ha Ön vásárol valamint az ezen az oldalon elhelyezett ajánlott hivatkozásokat követve.

BELGA NAGYDÍJ: Hamilton indul az élről | Domina

00 Orosz Nagydíj, Szocsi Mellőle nagy meglepetésre a Williamsszel parádés teljesítményt nyújtó George Russell foglalhatott helyet, míg a második rajtsorban a vb-éllovas Lewis Hamilton, valamint Daniel Ricciardo rugaszkodhatott el. Az eseménydús szombat után több ponton is változott a rajtsorrend: Valtteri Bottas és Lance Stroll még a Hungaroringről hozott magával 5 helyes hátrasorolást, előbbi a 13., utóbbi a 20. pozícióba csúszott hátra. Rajtuk kívül a kvalifikáció első két szakaszában brillírozó, majd a Q3-ban nagy balesetet szenvedő Lando Norris is büntetésben részesült, miután a McLarenjében váltót kellett cserélni, aminek következményeként a 14. pozícióból vághatott neki a futamnak. A verseny legnagyobb kérdése így az volt, hogy Verstappennek sikerül-e visszavágnia az elmúlt versenyek kudarcai után, valamint az, hogy Russell mire mehet a Williamsszel. A Spát uraló esős idő ugyanakkor már a start előtt áldozatot szedett: Sergio Pérez a Les Combes-ban vesztette el az uralmát a Red Bull felett, és törte meg az autó elejét, ami úgy tűnt, hogy véget vetett a versenyének még az előtt, hogy elkezdődött volna.

menetes racsni leszedése

Fotó: Formula 1/Getty Images Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről. A világbajnoki pontversenyben nyolcpontos lemaradással második helyen álló 23 éves pilótának ez az idei hatodik, és pályafutása kilencedik pole pozíciója. Az esős időmérő legnagyobb meglepetését George Russell okozta, aki a mezőny egyik leggyengébb autójával, a Williamsszel a második rajtkockából startolhat majd a futamon. A 23 éves brit versenyző megelőzte a címvédő és hétszeres világbajnok honfitársát, Lewis Hamiltont, aki csupán harmadikként zárt a Mercedesszel. A Williams legutóbb 2017-ben végzett ehhez hasonlóan előkelő pozícióban időmérőn. A Mercedes másik versenyzője, a finn Valtteri Bottas nyolcadik lett, de - a Magyar Nagydíj rajtja után általa okozott baleset miatt kapott - öt rajthelyes büntetése miatt ő csak a 13. kockából startolhat. Az időmérő edzés csaknem egy órán keresztül szünetelt, miután a harmadik szakasz elején Lando Norris (McLaren) az esőtől nedves aszfalton elveszítette az uralmát versenyautója felett a legendás Eau Rouge kanyarban és a szalagkorlátnak csapódott.

Saturday, 02-Jul-22 18:56:20 UTC eladó-telek-szentkirályszabadja