Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Kiállítás, Április 8-Tól Tekinthető Meg A Szépművészeti Múzeum Bosch-Kiállítása » Múlt-Kor Történelmi Magazin » Hírek

Ennek a sírkamrának a pontos mása áll a kiállítás középpontjában, falain rajzokkal és hieroglafikus feliratokkal bemutatva a király túlvilági útját, középen pedig a hatalmas kőszarkofággal, a tárlat utolsó egysége pedig a korabeli újbirodalmi elit temetkezését és túlvilági elképzeléseit tárja a látogatók elé. A II. Amenhotep és kora – A fáraó sírjának felfedezése című kiállítás péntektől 2022. január 9-ig látható a Szépművészeti Múzeumban. MTI A II. Amenhotep és kora – A fáraó sírjának felfedezése 2021 szeptember 17 – 2022 január 9 Szépművészeti Múzeum Budapest Szépművészeti Múzeum honlap Kiállítás tárlatvezetés facebook esemény oldala Kapcsolódó tartalom Múzeumok éjszakája a Várkert Bazárban Múzeumok éjszakája, zenei koncertek, táncelőadások, irodalmi programok, kertmozi és szabadtéri jóga is várja a látogatókat a Várkert Bazár KultKoktél – Ha szomjazol a kultúrára! szlogennel…

Képei

A tökéletes fáraó sírkamrája II. Amenhotep ókori egyiptomi uralkodó korát és sírjának kalandos felfedezését tárja elénk a Szépművészeti Múzeum mától megtekinthető időszaki kiállítása. Egyiptom-ínyencek számára kötelező a Szépművészeti új kiállítása Szeptember 17-én nyílik A fáraó sírjának felfedezése - II. Amenhotep és kora című kiállítás a Szépművészeti Múzeumban. A II. Amenhotep ókori egyiptomi uralkodó korát és sírjának szenzációs felfedezését bemutató tárlat fókuszában a fáraó Királyok völgyében megtalált sírkamrájának méretarányos rekonstrukciója áll, a látogatók emellett az ere II. Amenhotep és kora péntektől a Szépművészeti Múzeumban Az ókori egyiptomi Újbirodalom egyik jelentős uralkodója, II. Amenhotep korát és sírjának kalandos felfedezését mutatja be a Szépművészeti Múzeum péntektől látható kiállítása, melynek középpontjában a fáraó sírkamrájának méretarányos rekonstrukciója áll.

Kiállítás - Ókori Egyiptom - Museum.hu

szépművészeti múzeum egyiptomi kiállítás szabályai

A Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Gyűjteménye | PTE Egyetemi Könyvtár

  • Szépművészeti múzeum egyiptomi kiállítás 2021
  • II. Amenhotep és kora – A Szépművészeti Múzeum kiállítása – kultúra.hu
  • II. Amenhotep és kora, a Szépművészeti Múzeum kiállítása – elomagazin
  • Férfinek vagy férfinak

ORIGO CÍMKÉK - Szépművészeti Múzeum

szépművészeti múzeum egyiptomi kiállítás győr

Magyar Nemzeti Galéria

Amenhotep az egyiptomi Újbirodalom idején, a 18. dinasztia egyik fáraójaként uralkodott körülbelül 3400 évvel ezelőtt, a Kr. e. 15. század utolsó évtizedeiben. Apja a legendás hadvezér, III. Thotmesz fáraó volt, akinek uralkodására az egyiptomiak később letűnt aranykorként emlékeztek. Sikeres hódításai révén Egyiptom politikai befolyása és kereskedelmi fennhatósága Afrikában a Nílus mentén – Núbia, a mai Szudán területén – messze délre, északkeleten pedig Szíria–Palesztina területén egészen az Eufráteszig terjedt. A kor mércéjével mérve hihetetlen hatalom összpontosult a kezében. Amenhotep ezt a hatalmas birodalmat örökölte. Kezdetben maga is jelentős hadjáratokat vezetett, idővel azonban rájött, hogy atyja hatalmas győzelmeit nem fogja tudni túlszárnyalni, ezért attól kezdve a belpolitikának szentelte figyelmét, stabil és hosszú távon békés időszakot teremtve Egyiptomban. Amenhotep idején a legtöbb fontos hivatali és udvari pozíciót a király személyéhez közel álló emberek, a királyi udvarban vele együtt nevelkedett kortársai, valamint dajkáinak és gyermekkori tanítóinak családtagjai birtokolták.

Magyar Múzeumok - II. Amenhotep és kora - Megnyílt a Szépművészeti Múzeum kiállítása

Tehetünk egy virtuális sétát egy több mint kétezer éves város keskeny utcácskáin, miközben az óegyiptomi "portréművészet" rejtelmeit feszegetjük. Válaszokat kaphatunk olyan kérdésekre, hogy miként válhatott valaki írnokká, mi köze lehet egy brit orvos-polihisztornak az egyiptomi hieroglifák megfejtéséhez, vajon ismerték-e az egyiptomiak a migrén ellenszerét, miért vásott el egy középbirodalmi varázsbot hegye, vagy hogy miképpen lehet álom közben meggyógyulni a legkülönfélébb nyavalyákból. Mindehhez az egyiptomi kiállítás tárgyai és a kísérő füzetecske képei nyújtanak majd segítséget. Előadó: Horváth Zoltán, az Egyiptomi Gyűjtemény munkatársa A résztvevők száma: max. 20 fő Részvételi díj: Baráti Kör Mecénásoknak, Pártolóknak és Egyéni tagoknak 2500 Ft/fő | Külsős érdeklődőknek 5000 Ft/fő. A programon való részvétel jegyvásárláshoz vagy foglaláshoz kötött. Programjelentkezés a Baráti Kör tagjainak>> Jegyek kaphatók az InterTicket országos hálózatában, valamint a oldalon. JEGYVÁSÁRLÁS>> A programra való jelentkezés határideje: 2021. augusztus 25., szerda, 12 óra.

Határideje

szépművészeti múzeum egyiptomi kiállítás 2021

Az ókori egyiptomi Újbirodalom egyik jelentős uralkodója, II. Amenhotep korát és sírjának kalandos felfedezését mutatja be a Szépművészeti Múzeum péntektől látható kiállítása, melynek középpontjában a fáraó sírkamrájának méretarányos rekonstrukciója áll. Olyan kiállítás nyílik most, amelyre bármely kulturális metropolisz büszke lehetne. A tárlat első verzióját a milánói MUDEC mutatta be 2017-ben, Budapesten egy ezen alapuló, de megújított kiállítás látható – mondta el a tárlat csütörtöki sajtótájékoztatóján a Szépművészeti Múzeum főigazgatója. Baán László felidézte, hogy a budapesti kiállítást 2020 tavaszán tervezték megnyitni, de a pandémia miatt el kellett halasztani, szerencsére azonban minden kölcsönző intézménnyel sikerült megegyezni. Az olaszországi múzeumokból érkezett műtárgyakat és a Szépművészeti saját anyagát számos nemzetközi és magyar közgyűjteményből, illetve magángyűjtőtől érkezett kölcsönzés egészíti ki – jegyezte meg Baán László. A kiállítás kurátorai Patrizia Piacentini, a Milánói Egyetem Egyiptológiai Tanszékének vezetője, Christian Orsenigo, a Museo Civico di Crema e del Cremasco egyiptomi részlegének kurátora és Liptay Éva, a Szépművészeti Múzeum Egyiptomi Gyűjteményének vezetője.

A kiállítás a gyűjtemény mintegy 100 remekművét mutatja be, a német későgótika, az itáliai reneszánsz és a legjelentősebb osztrák barokk szobrászok alkotásait sorakoztatva fel. Az Antik Gyűjtemény új állandó kiállításának célja a klasszikus antik hagyomány bemutatása. Középpontjában a görög, az etruszk és a római kultúra áll, tágabban pedig a Földközi-tenger medencéje, a Mediterráneum, amelynek ókori világát három részben, három különböző szempontból közelítettük meg. virtuális kiállítás Összesen negyven ikonikus és kevésbé ismert magyar tájképet mutat be a Szépművészeti Múzeum-Magyar Nemzeti Galériának a Nemzeti Összetartozás napjára készült virtuális kiállítása. A Magyar Tájak című tárlaton a Kárpát-medence legszebb vidékeit, városait, várait láthatjuk a legnagyobb magyar mesterek szemével, Fiumétől Vaskapuig, Dévény várától Munkácsig, Selmecbányától Vajdahunyadig, Balatontól Budapestig. A Régi Magyar Gyűjtemény egyelőre nem teljes barokk állandó kiállítása a 16. század végétől 1800-ig követi végig a történelmi Magyarország művészetének és közép-európai kapcsolatainak alakulását.
Saturday, 02-Jul-22 19:38:23 UTC izomstimuláló-készülék-vélemény